NASZA FIRMA

 

Jesteśmy firmą budowlaną specjalizującą się w ciesielstwie. Wykonujemy więźby  dachowe  z wykorzystaniem  oprogramowań typu CAD w celu optymalnego rozwiązania konstrukcji drewnianych. Wykonujemy również pokrycia dachowe: dachówką, blachodachówką, łupkiem naturalnym, papą termozgrzewalna, gontem bitumicznym; montaż orynnowań, montaż okien dachowych, inne prace dekarskie i stolarkę zewnętrzną. 

 
JAKOŚĆ
 

Więźby najczęściej wykonuje się z drewna sosnowego. Wynika to z jego dobrych parametrów wytrzymałościowych, poza tym jest dość tanie i łatwo dostępne. 

 
TERMINOWOŚĆ
 

Nasz park maszynowy wzbogaciliśmy w nowoczesne centrum ciesielskie, sterowane numerycznie. Takie rozwiązanie, oprócz precyzji połączeń, gwarantuje oszczędność czasu i materiału.

 
KOMPLEKSOWOŚĆ
 

Współpracujemy z zaufanymi firmami różnych branż typu: murarskie, geodezyjne, elektryczne ,projektowe itp. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę każdej inwestycji.

 

DACH Z 30 LETNIĄ GWARANCJĄ

 
 
TRWAŁY DACH

Wykonanie dachu jest jednym z trudniejszych elementów podczas budowy domu. Warto zatem wybrać najbardziej optymalny rodzaj pokrycia dachowego. Solidne i trwałe materiały mogą zapewnić nawet kilkudziesięcioletnią żywotność dachu. 

INDYWIDUALNY PROJEKT

Pierwszą czynnością wykonania więźby jest dokładny obmiar rzeczywisty budynku. Na tej podstawie przygotowywany jest indywidualny projekt konstrukcji dachu i więźby oraz stworzenie bryły dachu w formacie 3D.

 
JAKOŚĆ DREWNA

Więźby najczęściej wykonuje się z drewna sosnowego. Wynika to z jego dobrych parametrów wytrzymałościowych, poza tym jest dość tanie i łatwo dostępne. Drewno na konstrukcję dachu musi być suche, odpowiednio zabezpieczone i zaimpregnowane.

GWARANCJA

Standardowo na nasze dachy dajemy gwarancję na okres pięciu lat. Istnieje jednak możliwość nawet 30-letniej imiennej gwarancji przy wykorzystaniu odpowiedniej jakości materiałów.

 

NASZA TECHNOLOGIA

 
 

więźba dachowa

Więźbę przygotowujemy warsztatowo. Po dokładnym obmierzemiu budynku, na podstawie wymiarów przygotowywany jest indywidualny projekt konstrukcji dachu i więźby oraz stworzenie bryły dachu w formacie 3D. 

centrum obróbcze

Tak przygotowany projekt trafia do komputerowo sterowanego centrum obróbczego, które wykona wszystkie niezbędne cięcia, zaciosy, nakładki i czopy, potrzebne do prawidłowego połączenia poszczególnych elementów więźby dachowej.

montaż

Następnym krokiem jest już tylko montaż tak przygotowanej konstrukcji wedle załączonego schematu. Każdy element jest numerowany i ma swoje odzwierciedlenie na dołączonym rzucie.