There are no translations available.

Ku zadowoleniu naszych klientów, idąc z duchem czasu, wzbogaciliśmy nasz park maszynowy w nowoczesne centrum ciesielskie, sterowane numerycznie. Więźbę przygotowujemy warsztatowo, tzn. pierwszą czynnością jest dokładny obmiar rzeczywisty budynku - kąty ścian, wymiary, długości, kominy, ściany nośne i wszystkie inne zależności wymiarowe.

cnc1

Następnie na tej podstawie przygotowywany jest indywidualny projekt konstrukcji dachu i więźby oraz stworzenie bryły dachu w formacie 3D. Projekt ten bardzo dobrze obrazuje kształt dachu, rozwiązania techniczne oraz połączenia elementów, jakie zostaną zastosowane w trakcie produkcji i w trakcie pózniejszego montażu. Oprócz tego na tym etapie służymy wiedzą i doświadczeniem w rozwiazywaniu  konstrukcji  drewnianych.

cnc2

cnc4

Tak przygotowany projekt trafia do komputerowo sterowanego centrum obróbczego, które wykona wszystkie niezbędne cięcia, zaciosy, nakładki i czopy, potrzebne do prawidłowego połączenia poszczególnych elementów więźby dachowej. Oprócz precyzji połączeń takie rozwiązanie gwarantuje oszczędność czasu i materiału.

cnc6

Następnym krokiem jest już tylko montaż tak przygotowanej konstrukcji wedle załączonego schematu. Każdy element jest numerowany i ma swoje odzwierciedlenie na dołączonym rzucie.