There are no translations available.

Dach jest na tyle trwały, na ile trwały jest jego najsłabszy materiał.

Wykonanie dachu jest jednym z trudniejszych elementów podczas budowy domu. Jeśli chcemy zapewnić naszej rodzinie bezpieczny „dach nad głową” należy przygotować odpowiednią konstrukcję oraz wybrać najbardziej optymalny rodzaj pokrycia dachowego. Pamiętajmy, że solidne i trwałe materiały mogą zapewnić nawet kilkudziesięcioletnią żywotność dachu. Pozorna oszczędność na etapie wyboru materiałów, może przysporzyć nam niepotrzebnych problemów w postaci wtórnej robocizny, zakupu kolejnych materiałów i nieraz ogromnej dawki stresu przy ponownym podchodzeniu do inwestycji.

Indywidualny projekt w 3D.

Ku zadowoleniu naszych klientów, idąc z duchem czasu, wzbogaciliśmy nasz park maszynowy w nowoczesne centrum ciesielskie, sterowane numerycznie. Więźbę przygotowujemy warsztatowo, tzn. pierwszą czynnością jest dokładny obmiar rzeczywisty budynku - kąty ścian, wymiary, długości, kominy, ściany nośne i wszystkie inne zależności wymiarowe. Na tej podstawie przygotowywany jest indywidualny projekt konstrukcji dachu i więźby oraz stworzenie bryły dachu w formacie 3D. Tak przygotowany projekt trafia do komputerowo sterowanego centrum obróbczego, które wykona wszystkie niezbędne cięcia, zaciosy, nakładki i czopy, potrzebne do trzebnych Dach z 30-letnią gwarancją prawidłowego połączenia poszczególnych elementów więźby dachowej. Oprócz precyzji połączeń takie rozwiązanie gwarantuje oszczędność czasu i materiału.

Najważniejsza jest jakość drewna.

Więźby najczęściej wykonuje się z drewna sosnowego. Wynika to z jego dobrych parametrów wytrzymałościowych, poza tym jest dość tanie i łatwo dostępne. Drewno na konstrukcję dachu musi być suche, odpowiednio zabezpieczone i zaimpregnowane.

Jego jakość określają odpowiednie klasy (w zależności m.in. od wilgotności, ilości pęknięć i sęków). Jeżeli nie chcemy tracić pieniędzy na powtarzające się remonty i naprawy naszego dachu, warto zainwestować w nieco droższe drewno KVH i BSH, którego największym plusem jest niska wilgotność, którą uzyskuje się poprzez suszenie komorowe. Obróbka termiczna w suszarni eliminuje późniejsze ryzyko rozwoju larw owadów (np. kornika), grzybów oraz pleśni. Drewno takie zapewnia właściwą nośność, stabilność kształtów i wymiarów oraz skutecznie opiera się niekorzystnemu wpływowi zmiennych warunków atmosferycznych.

Gwarancja dla Twojego dachu.

Do każdego projektu dachu podchodzimy indywidualnie i odpowiedzialnie. Dla Państwa wygody różnica w nakładzie pracy nie generuje dużej różnicy w kosztach. Standardowo na nasze dachy dajemy gwarancję na okres pięciu lat. Istnieje jednak możliwość nawet 30-letniej imiennej gwarancji przy wykorzystaniu odpowiedniej jakości materiałów.